Hoppa till huvudinnehåll

Nytt semesterboende för 2027

Från och med 2 maj 2027 kommer personalstiftelsen erbjuda två stugor i natursköna Norrfällsviken för uthyrning. 

Välkommen till Norrfällsviken

Vi har den stora glädjen att i samarbete med SCA & Essitys personalstiftelse presentera en nyhet för alla som hyr genom Iggesunds Bruks Personalstiftelse.

Från och med 2 maj 2027 kommer vi erbjuda två stugor i natursköna Norrfällsviken för uthyrning. Stugorna kommer att finnas tillgängliga under sommarsäsongen, fram till den 26 september 2027, och ger våra hyresgäster ytterligare ett fantastiskt alternativ för semester och avkoppling.

Norrfällsviken är beläget i hjärtat av Höga Kusten och är känt för sina vackra havsvyer, långa sandstränder och fina möjligheter till bad, fiske, vandring och båtliv. Här finns även restauranger, golfbana, gästhamn och ett rikt utbud av aktiviteter för både familjer och den som söker lugn och ro.

Vi hoppas att de nya stugorna ska bli ett uppskattat tillskott till vårt utbud av semesterboenden och ge ännu fler möjlighet att upptäcka en av Sveriges vackraste kustmiljöer.

Bokningen öppnar 6 juli 15:00. Samma bokningsförfarande som övriga boenden. Bokning sker endast hela veckor söndag-söndag.