Medlemsmötet den 27/5
Vid kvällens avdelningsmöte fick Stefan Persson förnyat förtroende som avdelningens samordnande huvudskyddsombud, Jenny Johansson som tidigare varit ersättare i styrelsen valdes in till ordinarie ledamot, Ola Altskog och Sandra Nilsson valdes till nya styrelseersättare, Viktor Wallner valdes till skyddsombud vid centralverkstaden, Lina Arousell valdes in i Ung- och studiekommittén och Jan Karlsson valdes till valberedare.
Så roligt att vi gjort så många nya val till olika uppdrag det senaste året, 67 uppdrag tillsatta bara nu i vår!
Det var många år sedan vi hade så få vakanser i vår avdelning vilket tyder på en levande förening med ett starkt engagemang!
Förutom ovanstående val så fick vi en arbetsmiljörapport från vårt SHSO Stefan Persson och en ordföranderapport av undertecknad som rapporterade från de pågående lokala förhandlingarna med lönerevision 2025.
// Ordförande Johan Viklund